/* Styly pro CLASSIC mám uložené v KEEPu */

Dřevěné brýle Ezreal EZ025 s tmavými skly a modrým zrcadlením

Lehké a moderní dřevěné brýle ze světlého dřeva s tmavými skly a modrým zrcadlením. Brýle jsou dodávány v dřevěné krabičce, aby nedošlo po cestě k poškození. 

cca 3/4 týdny
899 Kč
Kategorie: Dřevěné brýle
? Barva skel: Šedé, Modré
? Barva obrouček: Dřevo
? Materiál obrouček: Dřevo

Nutno podotknout, že přes to, že mají skla modrý efekt zrcadlení, jedná se o klasická tmavá skla, která jsou vhodná v letním období jako klasické sluneční brýle.

Skla mají ochranný filtr UV400, který ochrání Vaše oči před nebezpečným ultrafialovým zářením. S těmito dřevěnými brýlemi nejen ochráníte své oči, ale budete mít elegantní a moderní módní doplněk. 

Módní sluneční brýle s dřevěnými obroučky. Na výběr několik barevných variant skel. Od černé, přes oranžovou, modrou až po žlutou. Výběr je jen na Vás. Co Vám sedne k outfitu? 

Skla jsou polarizovaná. Co to znamená? 

Speciální úprava čoček brýlí, výrazně potlačující odražené světlo. Zlepšují viditelnost zejména na moři a na sněhové pokrývce, výtečné jsou rovněž pro řidiče - mokrá silnice se ve slunci neleskne. Ochranu před UV zářením ale lepší nemají.

Co znamená UV400

Označuje, že brýle chrání oko před zářením do vlnové délky 400 nanometrů. Tedy před neviditelným zářením zvaným ultrafialové, z anglického ultra-violet (viditelné sluneční záření má od 400 do 780 nm).

Pro tělo je UV záření škodlivé: způsobuje spálení kůže a může vyvolat i některé oční nemoci. Rozděluje se na záření dlouhovlnné UVA (315-400 nm), středněvlnné UVB (280-315 nm) a krátkovlnné UVC (100-280 nm). To poslední je pohlcováno atmosférou.

Jaký význam má barva?

Barva brýlových čoček nemá vliv na kvalitu ochrany před UV zářením. Každá se hodí pro něco jiného: tmavá chrání před sluncem, oranžová naopak rozjasňuje a zlepší viditelnost v mlze a za soumraku.

Existují také čočky, které některou barvu zvýrazní - například červenou pro řidiče, bílou na zeleném pozadí pro hráče golfu. Tyto filtry na brýlích ale laik nepozná, zde musí poradit odborník. Pro běžné nošení je nejlepší neutrální šedá barva.

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/co-mozna-nevite-o-brylich-a-uv-zareni-dve-/test.aspx?c=A060602_512432_test_plz

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: